HELAL AMERİKA

Yurt dışına çıkarken biz Müslümanların en önemli problemlerinden biri de yemek seçimleridir. Hele bir de dil problemimiz varsa anlatmak için göbek çatlatırız. 

Amerika gibi yemeklerde hem domuz ürünlerinin hem de şarabın bol kullanıldığı bir ülkede buna dikkat etmek mecburidir.

Biz Tourtoamerica ekibi olarak 14 sene önce firmamızı kurarken planlamamızı buna göre yaptık ve gruplarımızı daha küçük tutalım dedik. 30 kişinin üzerindeki turlarda restoranda yer bulmak, özellikle de Amerika gibi bir yerde Helal Mutfak servisi veren yerlerde 40, 50 kişiyi aynı anda oturtmak mümkün değildir. Bundan dolayı Tour To America’da turlar 14 kişi ile sınırlıdır. Bu sayede rehberiniz hem sizinle daha çok ilgilenebiliyor hem de yemek konusunda yardımcı olabiliyor. 

 

Düzenli gittiğimiz Türk, Pakistan ve İran restoranlarında hem damağımıza hem kitabımıza uygun yemekleri alabiliyoruz. 

Kahvaltıları da aynı şekilde otelde yapmayı tercih etmiyoruz keza büfede yan yana duran domuz ürünü ile bize uygun ürünün birbirine karış, karışmadığı bilmek mümkün değil. Burada da çözümü ürettik. Bazı sabah kahvaltılarında marketten aldığımız peynir, zeytin, poğaça ve meyve ile piknik, bazen bir Türk restoranında simitli, sucuklu kahvaltı bazen de ekmek arası sandviçlerle konuyu çözüyoruz. 

Güvenle Amerika’yı gezmek için Almanya, Avusturya, Hollanda ve isviçre çıkışlı turlarımıza sizleri bekliyoruz. 

Blog

Recent Blog Posts

San Francisco Hidden Places

19 Feb 2024

San Francisco Hidden Places

San Francisco is known for its many famous tourist destinations, but you might also want to discover some lesser-known yet interesting and hidden places.

Hakan Aksungur

562

Here are some interesting but less-known places in Washington, D.C

19 Feb 2024

Here are some interesting but less-known places in Washington, D.C

Washington, D.C. is the capital of the United States and holds historical significance. While the city is known for its famous monuments, museums, and historical sites, there are also some lesser-known tourist spots waiting to be explored.

Hakan Aksungur

140

Some lesser-known but interesting places in Miami

19 Feb 2024

Some lesser-known but interesting places in Miami

Miami, Florida is known for its beautiful beaches, vibrant art and culture scenes, colorful neighborhoods, and energetic nightlife. However, there are also hidden tourist spots in Miami waiting to be explored.

Hakan Aksungur

145

PartnerOPERATORS